Σεμιναριακά Μαθήματα: ‘Εισαγωγή στα Μαθηματικά των Βιολογικών Συστηματων’

Στα πλαίσια των ερευνητικών συνεργασιών της, η Α’ ΩΡΛ Κλινική  θα φιλοξενήσει κύκλο σεμιναριακών μαθημάτων με θέμα ‘Εισαγωγή στα Μαθηματικά των Βιολογικών Συστηματων’. Τα μαθήματα θα διδάξει η κα Δάφνη Μανουσάκη, Επ. Καθηγήτρια στη Σχολή Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών του Πολυτεχνείου Κρήτης.

Οι διαλέξεις θα πραγματοποιούνται κάθε Δευτέρα και Τρίτη, 3-5μμ, από 6 Μαΐου έως 25 Ιουνίου, στο αμφιθέατρο του Ιπποκρατείου ΓΝΑ, πλην της πρώτης ημέρας (Δευτέρα 6 Μαΐου) που θα φιλοξενηθούν στη Βιβλιοθήκη του Ιπποκρατείου ΓΝΑ (https://goo.gl/maps/U1gr3iScQqJ2)

Περισσότερες πληροφορίες για το περιεχόμενο των μαθημάτων μπορείτε να βρείτε στο επισυναπτόμενο έγγραφο. Σημειώνεται ότι το εισαγωγικό αυτό μάθημα προσφέρεται ήδη σε μερικά αμερικανικά πανεπιστήμια σε pre-med φοιτητές.

Για να δηλώσετε συμμετοχή στείλτε e-mail με το όνομά σας στο: thanosbibas67[at]gmail[dot]com