12.04.2019

Σας ενημερώνουμε ότι την Παρασκευή 5 Απριλίου 2019 το Ανθρωπολογικό Μουσείο της Ιατρικής Σχολής δέχτηκε το συνεργείο κινηματογράφησης της WINDFALL FILMS για λογαριασμό του Discovery Channel το οποίο πρόκειται να παρουσιάσει ένα ντοκιμαντέρ που αφορά στους αρχαίους Σπαρτιάτες.

Ο ιατρός κος Δρ. Κωνσταντίνος Μερδενισιάνος παραχώρησε συνέντευξη στον δημοσιογράφο Dr Ian McGregor Morris στα ελληνικά για το σπηλαιοβάραθρο του Καιάδα που βρίσκεται στην Τρύπη της Λακωνίας και εξήγησε αναλυτικά τα συμπεράσματα των ερευνητικών αποστολών του Ανθρωπολογικού Μουσείου.

Σας παραθέτουμε, επισυναπτόμενα, τα στοιχεία τα οποία ανέπτυξε ο κος Μερδενισιάνος για το σκελετικό υλικό του σπηλαιοβαράθρου

Αρχεία:
DISCOVERY_CHANNEL.docx17.7 K